تبلیغات
مرکز تخصصی دانلود رایگان - کیت توسعه ی Tunderbolt، در همین فصل می آید
نوشته شده توسط سجاد هدفی در تاریخ پنجشنبه 8 اردیبهشت 1390

www.sjadownload.com

اینتل اعلام کرده می خواهد به زودی کیت توسعه ی تاندربولت را در دسترس قرار دهد. تاندربولت جدید ترین رابط این شرکت است. این کابل می تواند اطلاعات را با سرعت 10 گیگابیت در ثانیه (در هر دو جهت) انتقال دهد. پس می توان آن را پرسرعت ترین رابط موجود دانست. اما علیرغم توانایی های زیاد تاندربولت، تاکنون این تکنولوژی فقط روی نسل جدید MacBook Pro اپل به کار گرفته شده است.

 

البته سازندگان حافظه و سایر تولید کنندگان لوازم جانبی کامپیوتر، شروع به پرده برداری از محصولات تاندربولتی خود کرده اند و همین نکته که اینتل قصد ارائه ی کیت توسعه را برای این فناوری دارد؛ بیانگر این است که تاندربولت از این پس با شتاب بیشتری رشد خواهد کرد. به کمک کیت توسعه، سازندگان می توانند با راحتی بیشتری از این فناوری استفاده کنند. شاید هم تا چند سال دیگر، خود را در حال استفاده از یک هارد یا حافظه فلش، با اینترفیس تاندربولت ببینیم و این پورت بتواند جایگزین یو اس بی بشود.

 

یک نکته جالب دیگر این که پورت تاندربولت دقیقا شبیه mini DisplayPort است و این باعث می شود که تمام تبدیل های رایج قبلی هم روی آن کار کند. شما فکر می کنید این پورت در رقابت با یو اس بی 3.0 چقدر امکان برنده شدن را دارد؟

ادامه مطلب . . .
برچسب ها:کیت توسعه ی Tunderbolt، در همین فصل می آید،