تبلیغات
مرکز تخصصی دانلود رایگان - پذیرایی رایگان فایل های شما توسط حافظه ابری آمازون
نوشته شده توسط سجاد هدفی در تاریخ پنجشنبه 8 اردیبهشت 1390

www.sjadownload.com

چندی پیش در نارنجی راجع به رایانش ابری یا Cloud Computing خواندیم. در آن مطلب گفتیم بنا به دلایل فراوانی، بهتر است به جای هارد کامپیوتر خود از حافظه ای در اینترنت برای نگهداری اطلاعات مهم خود استفاده کنید.


 

هنگام استفاده از کلود کامپیوتینگ، اطلاعات شما در هر جایی با هر کامپیوتری در دسترس خواهند بود. علاوه بر این احتمال خرابی اطلاعات شما بسیار کم است. زیرا اینگونه نیست که هارد سرورهای کلود بسوزد و بعد شما یک صفحه آبی رنگ ببینید.


 

یکی از سرویس هایی که بطور شایع برای این منظور استفاده می شوند Dropbox است که در ساده ترین تعریف مثل یک حافظه ۲ گیگا بایتی است، که در اینترنت قرار دارد و کلید اش در دست شما است.


 

ایده جالب و امکانات قابل توجه این سرویس باعث شد که با اقبال عمومی مواجه شود و اکنون میلیون ها نفر از آن استفاده می کنند. البته سایر شرکت ها نیز در این زمینه بیکار ننشستند.


 

همان طور که از مدتی پیش انتظار می رفت، شرکت آمازون نیز در این زمینه پا به عرصه رقابت گذاشته و با عرضه ۵ گیگا بایت حافظه کلود (ابری) رایگان، قصد ربودن گوی سبقت از سایرین را دارد. علاوه بر حافظه، یک سرویس اجرای موسیقی اینترنتی (Cloud-base) نیز ارایه شده است تا موسیقی های شما را آنلاین اجرا کند. این سرویس که آمازون آن را کلود پلیر (Cloud Player) نامیده است توسط کامپیوترها (PC و Mac) و ابزارهای آندروییدی قابل استفاده است، اما به نظر می رسد سر کاربران iOS بی کلاه مانده است.


 

قبل از اینکه بحثی بین آندرویید و iOS در بگیرد این را هم بگویم که کلود پلیر فعلا فقط برای کاربران ساکن آمریکا قابل دسترسی است. اما کلود درایو ( Cloud Drive) برای همگان رایگان و قابل ثبت نام است.


 

برای ثبت نام کافی است به این آدرس سر بزنید و پس از پر کردن یک فرم کوتاه ۵ گیگا بایت فضا در اختیار شما قرار خواهد گرفت. شما می توانید هر فایلی از جمله : عکس ها، نوشته ها، ویدیوها و موسیقی ها را در آن قرار دهید. علاوه بر این آمازون اعلام کرده است در صورت خرید یک آلبوم موسیقی فضای کلود درایو شما به ۲۰ گیگا بایت افزایش می یابد.


 

پس اگر Dropbox تان پر شده است و فضا نیاز دارید، اکانت کلود آمازون در خدمت شما است. ناراحت امنیت انتقال اطلاعات نیز نباشید. کلود درایو آمازون مانند دراپ باکس اطلاعات را به شیوه امن آپلود و دانلود می کند.

ادامه مطلب . . .
برچسب ها:پذیرایی رایگان فایل های شما توسط حافظه ابری آمازون،