تبلیغات
مرکز تخصصی دانلود رایگان - پنجاهمین سالگرد ثبت اختراع اولین IC سیلیکونی
نوشته شده توسط سجاد هدفی در تاریخ پنجشنبه 8 اردیبهشت 1390

www.sjadownload.com

پنجاه سال اخیر، نوآورانه ترین نیم قرن در طول تاریخ بشریت بوده است. و امروز سالگرد اختراعی است که پایه بیشتر این نوآوری ها محسوب می شود. و حالا پنجاهمین سالگرد اولین مدار مجتمع سیلیکونی است. رابت نویس (Robert Noyce) در 25 آپریل 1961، موفق به دریافت نشان اختراع برجسته ایالات متحده شد و تصمیم داشت که Intel را به همراه گوردون مور پایه گذاری کند. البته او اولین کسی نبود که مدار مجتمع را اختراع کرد. -- جک کیلبی که مخترع ماشن حساب جیبی بود، چند ماه قبل، تکنولوژی مشابهی را برای شرکت Texas Instruments اختراع کرده بود. اما بر مبنای ژرمنیوم.


 

به هر حال نسخه سیلیکونی موفق تر بود. اگر چه مور، سود خالص آن را 3.7 میلیارد دلار تخمین می زد، اما در گام های اولیه، موفقیت قابل توجهی نسبت به کل تاریخ کامپیوتر به دست نیامد. اما با داشتن 16 ثبت اختراع دیگر و اعتبار آقای نویس، به عنوان یکی از مربیان استیو جابز؛ او توانست در سال 1987 مدال جهانی تکنولوژی را نصیب خود کند. او تا زمان مرگش (سال 1990) به شکل دادن به صنعت کامپیوتر ادامه داد.


 

انتظار داریم که صنعت کامپیوتر روز به روز سرعت بیشتری بگیرد و یقینا پنجاه سال آینده، نیم قرن پربار تری خواهد بود. به نظر شما در سال 2061 از چه چیزی به عنوان اختراع برتر نیم قرن اخیر نام برده خواهد شد؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید

ادامه مطلب . . .
برچسب ها:پنجاهمین سالگرد ثبت اختراع اولین IC سیلیکونی،